تبلیغات
Muay Thai The Best Martial Art - اسرار لگد کشنده موی تای
یارب قوعلی خدمتک جوارحی
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

صفحات جانبی

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

اسرار لگد کشنده موی تای

kick-1

شما می‌توانید صدای تخریب ناشی از لگد قدرتی موی‌تای را بشنوید، حتی اگر واقعاً نبینید که استخوان پای لگدزننده به هدف برخورد نماید.
اغلب متخصصان، این ضربه را به‌عنوان قدرتمندترین لگد در هنرهای رزمی رده‌بندی می‌کنند.
نه به خاطر افسانه‌هائی درباره این ‌که چگونه این ضربه درختان را می‌شکند و نیروهای فولادی را خم می‌کند ، بلکه به خاطر تخریبی که هنگام اصابت بر قفسه سینه یک حریف ایجاد می‌نماید.


یودسانکلای فایرتکس یک استاد لگد قدرتی موی‌تای است، یک صاحب عنوان شورای بوکس جهانی در رده میان‌وزن و قهرمان استادیوم لومپینی که مبارزانی از ژاپن، ایران، آلمان، فرانسه، آمریکا، استرالیا و تایلند را ناک‌اوت کرده است، او قبول کرد تا اسرار لگد خود را با خوانندگان ما در میان بگذارد.
 پیش از این‌که بررسی روش‌های او را آغاز کنید باید بدانید که او یک مبارز چپ پا است، به این معنی که از پای چپش برای لگد قدرتی استفاده می‌کند. اگر شما یک مبارز راست پا هستید، وقتی روش‌های توضیح داده شده در این‌جا را می‌خوانید، خیلی راحت جای لغات راست و چپ را باهم عوض کنید.

● 9 اصل قدرت

طبق نظر فایرتکس، 9 اصل برای اجرای قدرتی این ضربه وجود دارد :

▪ از گام نقطه محوری استفاده کنید

پیش از آن‌که لگد بزنید، پای راست (جلو) شما یک گام به جلو و باز مختصر به راست برمی‌دارد. اطمینان حاصل کنید که این حرکت شما را به سمت حریف می‌برد، گام برداشتن را آن‌قدر تمرین کنید تا نقطه محوری اعضاء خود را بیابید. زیرا تنها پس از آن است که قادر خواهید بود تا قدرت لگد را رها سازید.

▪ پای ببر فرو می‌رود

سپس پای راستتان به زمین فرو می‌رود و پاشنه پا بالا می‌آید تا وزن روی سینه پا بیفتد. این کار یک نقطه محوری خلق می‌کند که لگن و بدنتان روی آن چرخش می‌نماید.

بسیاری از رزمی‌کاران سعی می‌کنند با بلند شدن از روی زمین لگد قدرتی را به‌صورت یک لگد پرشی اجرا کنند و یا این‌که پایشان را آن‌قدر محکم روبه بالا می‌گردانند که از زمین بلند شوند. هر دو کار اشتباه است. شما باید روی زمین بمانید. یاد بگیرید وقتی لگدتان را به سمت حریف می‌زنید سینه پایتان را در تماس با زمین احساس کنید.

▪ وزنتان را به جلو پرتاب کنید

از وضعیت خنثی و متعادل مبارزه‌ای خود، وزنتان را به لگد منتقل کنید. افرادی که سایر هنرهای رزمی را تمرین کرده‌اند، اغلب با این کار مشکل دارند. بسیاری از هنرها به شاگردان یاد می‌دهند که هنگام لگد زدن به عقب خم شوند. اما موی‌تای می‌گوید همیشه باید به جلو خم شوید و یا حداقل وزنتان را به جلو حرکت دهید. به همین علت است که مبارزان موی‌تای که ۵۵ کیلو وزن دارند می‌توانند همانند رزمی‌کاران ۱۰۰ کیلوئی لگد بزنند.

▪ پای جلوئی خود را همانند یک باله‌کار نگاه دارید

پس از گام برداشتن، پای محور شما باید به گونه‌ای صاف شود که بتوانید روی سینه پا شبیه حرکت یک باله‌کار بچرخید. بسیاری از تازه‌واردان موی‌تای برای اجرای لگد قدرتی وقتی باید کاملاً ایستاده باشند، چمپاتمه می‌زنند.

▪ یک عروسک خیمه‌شب ‌بازی آویزان به یک نخ باشید!

از وضعیت ایستاده مبارزه‌ای، دست چپتان باید به‌صورت حمله‌ای و روبه پائین و تا جائی‌که ممکن است به پشت قوس بردارد. در همان زمان پای چپتان برای لگد بالا می‌آید. در حقیقت دست، پا را راه می‌اندازد، به گونه‌ای که گوئی پا به یک نخ متصل است و با آن به سمت هدف می‌رود و برمی‌گردد. نخ را با دست چپتان به عقب برگردانید تا پای چپتان به سمت هدف برسد. هرقدر حرکت قوسی دست، قوی‌تر باشد، لگدتان قوی‌تر خواهد شد.

مبتدیان اغلب دستشان را می‌اندازند، زیرا فکر می‌کنند دارند گاردشان را پائین می‌آورند و صورتشان را باز می‌گذارند. آن‌چه آنها نیاز دارند، توجه به تجربه موی‌تای است که یاد می‌دهد پا بلندتر و قوی‌تر از دست است. وقتی یک لگد قدرتی اجرا می‌کنید، این ضربه آن‌قدر محکم و سریع است که هر مشتی که ممکن است روی صورت شما بنشیند در مقایسه با آن بی‌اهمیت خواهد بود. به همین دلیل است که این اولین چیزی است که برای یک مبارز موی‌تای شدن باید بیاموزید.

▪ به هدف لگد بزنید

در بحث این‌که چه اسلحه‌ای به چه هدفی حمله می‌کند، تای‌بوکسینگ بسیار منحصربه‌فرد کار می‌کند. در مورد لگد قدرتی پای چپ با زاویه ۳۰ درجه یا کمتر بالا می‌رود، هدف دنده‌هاست، استخوان‌های کوچک قفسه‌سینه تنها چیزی که از آنها محافظت می‌کند، آرنج حریف است. در نتیجه باید با زاویه‌ای لگد بزنید که پایتان را قادر سازد به بالا و زیر مفصل حرکت نماید. این دقیقاً همان عملی است که باعث می‌شود لگد قدرتی موی‌تای همان لگد دورانی نباشد.

▪ با اسلحه خود حمله کنید

استخوان ساق پای چپ اسلحه شماست. از پشت پا استفاده نکنید. زیرا اگر این‌کار را انجام دهید به سرعت متوجه می‌شوید که چرا کاربرد آن توصیه نمی‌شود.

برای درک بهتر این‌که چرا ساق پا برای حمله به کار می‌رود، آن را لمس کنید و با نوک انگشتان تمام آن را بررسی کنید. متوجه خواهید شد که سطح استخوان درست زیر پوست سطح داخلی پا قرار دارد و عضلات و اعصاب در سطح خارجی مابین پوست و استخوان خوبیده‌اند. بهترین راه برای لگد زدن با ساق پا اینست که ساق پایتان را در زاویه ذکر شده بالا بیاورید. پشت پا با زاویه‌ای ۴۵ درجه روبه بالا قرار می‌گیرد تا تضمین کند با اسلحه‌تان به هدف ضربه خواهید زد.

در سایر هنرها مربیان اغلب لگدهائی را آموزش می‌دهند که از پشت پا و عضلات قسمت تحتانی ساق برای ضربه زدن به هدف استفاده می‌کنند و در آن انگشتان پا به‌صورت افقی یا حتی روبه پائین قرار دارند. انجام چنین کاری در یک مسابقه موی‌تای مطمئناً کارائی شما را کاهش می‌دهد و ممکن است منجر به آسیب‌دیدگی شود.

این‌جا این سئوال مطرح می‌شود: ساق پای خود را چگونه به‌عنوان یک اسلحه آماده می‌کنید؟ پاسخ ساده آن عبارت است از استفاده از روغن تای، بالشتک‌های چرمی تای، کیسه سنگین چرمی و یک حریف تمرینی خوب. غلتاندن اشیا روی پا، لگد زدن به درختان و تمام روش‌های دیوانه‌واری که احتمالاً در فیلم‌ها دیده‌اید، موی‌تای نیستند. روغن باید قبل و بعد از آن‌که صدها لگد ساق به بالشتک‌ها (میت) یا کیسه سنگین زدید استفاده شود. این کار شما را برای بهترین روش آموزش آماده می‌کند. در مبارزه وقتی استخوان انسان به استخوان انسان برخورد می‌کند هر دو طرف قوی‌تر می‌شوند. به عبارت دیگر برای ساخت اسلحه‌های قوی، باید آنها را در تمرین مبارزه‌ای سبک، تمرین مبارزه‌ای سنگین و مسابقه به کار ببرید. همان‌طور که معروف است، آهن، آهن را تیز می‌کند.

▪ سابای ـ سابای

یعنی باید راحت و شل باشید. لگد قدرتی بر پایه ساختار بدنی، امتداد استخوان و استفاده درست از وزن استوار است. کشش عضلانی مطرح نیست. این پیام به‌صورت سابای ـ سابای بیان می‌شود که به شما یادآوری می‌کند احساس، قلب و روح خود را راحت کنید.

پایه‌های اجرا: لگد قدرتی موی‌تای سابای‌ ـ سابای با افزایش قدرت تحمل آغاز می‌شود. شما باید یک بدن راحت و شل داشته باشید و این یعنی نفستان را در طی یک مبارزه حبس نکنید. کسب آمادگی صحیح، توانائی شما در تنفس منظم و نرم را افزایش می‌دهد. هدفتان در تمرین باید این باشد که قادر باشید پس از تکرار ۵۰ بار حرکت، یک مکالمه را انجام داده و سپس دوباره کارتان را ادامه دهید. باید نرمی را پیش از سختی، ضعف را پیش از قدرت و فروتنی را پیش از نیرومندی احساس کنید.


kick-2

نقش دیگری که شل کردن عضلات در لگد قدرتی دارد مربوط به حرکت شلاقی تکنیک است. پای خود را همانند یک نانچاکو و لگن خود را به‌عنوان دستی که یک دسته آن را نگاه داشته است تصور کنید. وقتی لگن خود را می‌چرخانید، این کار پای شما (انتهای دیگر نانچاکو) را تاب می‌دهد تا به هدف بخورد آن هم قدرتی هک از لگن می‌آید نه از عضلات پا یا خم کردن زانو. وقتی یاد گرفتید چگونه پایتان را شل کنید و تاب دهید، می‌توانید یک انقباض عضلانی نهائی را به آن اضافه کنید.

برای استفاده از یک عمل متقابل وقتی دست چپتان به عقب تاب برمی‌دارد، باید شانه چپ خود را به جلو در امتداد صورت خود برگردانید. هم‌زمان لگن چپ را به جلو بچرخانید و پاشنه پای نگهدارنده راست رابه سمت هدف برگردانید. این حرکت چرخشی بسیار دشوار است، زیرا باید تمام اجزاء آن باهم کار کنند. اما اگر تمرین کنید تا بتوانید آن را اجرا کنید، خواهید آموخت که چگونه قدرت واقعی را تولید نمائید.

▪ گاردتان را بالا نگه دارید

به یاد داشته باشید که حتی اگر دست چپتان به پائین و پشت رفت، دست راستتان برای محافظت از گردن و سر آزاد است. اگر با یک مبارز موی‌تای دیگر روبه‌رو هستید، همیشه آماده دفاع در برابر یک لگد متقابل باشید. اگر با یک مشت‌زن طرف هستید، آماده دفاع کردن در برابر یک مشت که ممکن است سر راهتان سبز شود باشید.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید
                 با تشکر

نوشته شده توسط :Wolf
پنجشنبه 15 بهمن 1388-03:47 ب.ظ
نظرات() 

Saudi
یکشنبه 21 مرداد 1397 08:36 ب.ظ
WOW jᥙst what Ι was looking for. Cаmе here by searching for اسرار
rollo
چهارشنبه 13 تیر 1397 06:56 ب.ظ
Тһіs design iѕ wicked! Yoᥙ definitely knoԝ hoᴡ tо ҝeep a reader entertained.
Вetween үօur wit and ypur videos, І was aⅼmⲟst moved
to start mmy oԝn blog (weⅼl, almoѕt...HaHa!) Fantastic job.
І really enjoyed whjat you haɗ too say, ɑnd more than tһat, howw үoս presеnted іt.
Too cool!
JANAH stone
سه شنبه 12 تیر 1397 11:10 ب.ظ
Tһank yߋu ɑ lot forr sharing thіs witһ
all օf us yoս actuaⅼly кnow what you are speaking apⲣroximately!

Bookmarked. Kinrly additionally discuss ѡith my site =). Ꮃe may have a hyperlink
exchange contract between us
Viagra kopen maastricht
یکشنبه 27 خرداد 1397 11:20 ق.ظ
Appreciating thе tie and effoprt yօu put into your site
and in depth infоrmation yyou ρresent. It's awesome to come аcross
ɑ blog eѵer oncе in a whіlе that іsn't tthe ѕame outdated
rrehashed іnformation. Fantastic гead! І've saqved yоur site ɑnd Ι'm adding
youг RSS feeds toо my Google account.
Chet
جمعه 25 خرداد 1397 10:11 ق.ظ
Pretty! Thiis ԝаs an incredibly wonderful article.
Many thanks fоr supplying this іnformation.
Rusty
پنجشنبه 24 خرداد 1397 02:00 ب.ظ
I'm not sure where yοu aгe getting your info, but ɡood
topic. I needs to spenbd sⲟme time learning much
mⲟгe or understanding mⲟre. Thanks for fqntastic info I waѕ looking
for tthis info foг my mission.
Eyelashes ticker
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 11:57 ق.ظ
Gret blog! Do you have any tips for aspiringg writers?
I'm planning tto start my own blog soon but I'm a little lost on everything.
Would yyou recommend starting with a free platform like Wordplress
or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm completely confused ..
Any recommendations? Kudos!
taller than you mamamoo
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 10:36 ب.ظ
I visit each day a few web pages and sites to read content, but this blog presents feature
based content.
eye Lash
جمعه 21 اردیبهشت 1397 01:08 ب.ظ
Good post. I learn something totally new aand challeging on blogs I stumbleupon on a daily basis.
It will always be exciting to read articles from other writers and use a little somethiing
from their sites.
forhims coupon
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 12:43 ق.ظ
It's rally a nice andd usegul piece oof information. I'm glad that youu jusxt sharred thiis helpful info wiyh us.
Please stay uus infokrmed like this. Thanks
ffor sharing.
depforce review
شنبه 1 اردیبهشت 1397 02:00 ق.ظ
Very nice post. I just stumbled uupon your blogg annd wanted to
say thatt I havve really enjyed surfing aroun yoyr blog posts.
In any cae I wll bee subscribing too your feed andd I hipe youu
wwrite again very soon!
jocuri cu mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 07:12 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I'm
attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok
to use some of your ideas!!
slugterra dark waters cheats
چهارشنبه 27 دی 1396 10:54 ب.ظ
hey there and thank you for your info – I've certainly picked up anything new from right here.
I did however expertise a few technical issues using this website,
since I experienced to reload the website a lot of times previous
to I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK?
Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will often affect your
placement in google and could damage your high quality score if ads and marketing with Adwords.
Well I am adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of
your respective exciting content. Make sure you update this again very soon.
آزمون آیین نامه
دوشنبه 8 آبان 1396 06:39 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
گوگل ادوردز
دوشنبه 1 آبان 1396 03:20 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید
مناقصه
جمعه 28 مهر 1396 01:59 ب.ظ
ممنون اطلاعات کاملی بود
کاشت مو در تبریز
پنجشنبه 6 مهر 1396 02:44 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
Do you get taller when you stretch?
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:39 ب.ظ
Wow, this piece of writing is pleasant, my sister is analyzing these things,
so I am going to tell her.
purevolume.com
دوشنبه 9 مرداد 1396 07:51 ب.ظ
With havin so much content and articles
do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?

My website has a lot of completely unique content I've either created myself or outsourced but it
appears a lot of it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you know any ways to help stop content from being stolen? I'd truly appreciate it.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 11:57 ب.ظ
Great delivery. Solid arguments. Keep up the amazing spirit.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 06:55 ق.ظ
hello there and thank you for your information – I
have definitely picked up anything new from right here. I did however expertise some technical points using
this site, since I experienced to reload the web site lots of times previous to I
could get it to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
Not that I'm complaining, but slow loading instances times
will often affect your placement in google and can damage your
high-quality score if ads and marketing with Adwords. Well I'm adding this RSS to my email and can look out for much more
of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 12:07 ب.ظ
I like the helpful info you provide on your articles. I
will bookmark your blog and test again here frequently.
I'm somewhat certain I'll be told a lot of new stuff right
right here! Best of luck for the next!
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 10:33 ب.ظ
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and all. But just imagine if you added some great graphics or videos to
give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and
clips, this site could undeniably be one of the most beneficial in its field.
Very good blog!
شروین
پنجشنبه 30 بهمن 1393 12:18 ق.ظ
با تشکر از شمااگه با عکس باشد ممنون میشم،واگر روش اشتباه راهم در شکل نشان دهید که احتمال انجام آن هست ممنون میشم،
باقر
سه شنبه 1 تیر 1389 07:28 ق.ظ
خیلی خوب است اگرباتصویرباشد بهتراست
بایرام تقی زاده
پنجشنبه 6 خرداد 1389 02:32 ب.ظ
ازمطالب زیبایتان تشکر میکنم
behnam
جمعه 23 بهمن 1388 05:24 ق.ظ
merc kheili jaleb bood
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر